Off Canvas sidebar is empty

Оберіть свою мову

58013 Україна м. Чернівці вул. Героїв Майдану 107 кв. 168 +38 066 318-71-14 client510@gmail.com
Image

Багато з Вас або Ваших рідних, друзів і просто знайомих, хоч раз пробували створювати свій сайт і заробляти на ньому в інтернеті, але далеко не у всіх це виходить. Більшість, після першої невдачі, закидають цю ідею вважаючи її не реальною для себе. Чому так відбуватися? З чим стикається власник веб сайту і що він повинен знати?

Перш за все давайте відповімо на питання:

Що таке веб сайт?

Не довго по Гуглу, більшість з Вас скажуть, що «Веб-сайт - це сукупність веб-сторінок, які логічно взаємопов'язані». Ось це і є головна причина наших невдач!

Адже якщо це всього на всього «сукупність веб-сторінок», то досить буде розмістити їх в інтернеті і можна отримувати дохід, а нам, при цьому, більше нічого не треба буде робити. Таке судження призведе Вас до того, що дуже скоро, чи не заробивши ні копійки, Ви просто закинути свій сайт.

Так, що ж таке, в реальності, веб сайт?

Веб сайт (web site - англ.). Web - мережа, павутина, site - ділянка, місце розташування. Виходить, що веб сайт - це наш ділянку в інтернеті, кажучи іншими словами - наша віртуальна нерухомість, наш віртуальний будинок або офіс. Якщо - це віртуальна нерухомість, значить, як будь-яка нерухомість, веб сайт вимагає постійного догляду і постійних, не малих вкладень. Кожен, хто збирається відкрити свій сайт, повинен це знати і бути до цього готовим.

Який догляд потрібен за сайтом?

Перш за все сайт потрібно постійно оновлювати. При чому, оновлювати потрібно не тільки програмну частину, але й інформаційну.

Навіщо потрібно оновлювати програмну частину?

Напевно хтось з Вас чув вираз «сайт впав». Воно означає, що стався збій в роботі сервера або одного з компонентів сайту. Найчастіше така помилка виникає з - за неправильної роботи файлів шаблону - візуальної частини сайту. «Працював, працював. Все було нормально, а тут раптом неправильна робота! З чого б то? » - запитаєте Ви. Те ж бо й воно, що не водночас! Зараз IT-технології стрімко розвиваються. Дванадцять років на зад, коли ми починали працювати в цій сфері, у нас на комп'ютерах стояв windows xp, сьогодні, напевно, багато хто вже забув, що була така ос. Те ж саме і веб технологіями. У 2009 році актуальною була четверта версія мови програмування РНР, зараз вже восьма. За ці роки мова рнр зазнав безліч змін. Багато функцій застаріли, а їм на зміну прийшли нові. Така ж ситуація і з іншими мовами, на яких працюють сайти. Природно, якщо сайт розроблений, наприклад, в 2010 році, то зараз він працювати не буде, або буде працювати з великими помилками.

Є ще одна дуже серйозна причина чому постійно потрібно оновлювати ядро ​​і всі компоненти сайту - це безпека! Наочним прикладом тому може служити версія CMS Joomla 3.0. Дана версія спочатку вийшла з великими помилками і була швидко зламана (в наступних версіях ці помилки усунені). Зараз ми часто стикаємося з тим, що власники сайтів, розроблених на цій версії движка, що не оновлювали їх і тепер з них здійснюється розсилка спаму, або, ще гірше, відбувається витік інформації, як з їх сайту, так і з інших сайтів, які розміщені на одному сервері з застарілому сайтом. Як в першому, так і в другому випадку, хостинг-провайдери просто блокують або видаляють Акант таких клієнтів. І якщо сама CMS, найчастіше, безкоштовна, то рейтингові та функціональні розширення до неї, в більшості своїй, платні і коштують не дешево. Ліцензії на такі розширення, найчастіше, видаються на рік. Не малу роль в безпеці сайту грає SSL-сертифікат. Подібні сертифікати платні і коштують теж не мало. Раніше можна було використовувати саме писаний сертифікат, проте зараз більшість браузерів вже не приймає такі сертифікати.

Навіщо потрібно постійно і якомога частіше оновлювати інформацію на сайті?

Якщо у Вас інтернет-магазин з часто оновлюючим переліком товару, постійно оновлюваний список послуг або новинний сайт, то тут все ясно і зрозуміло. Ви заводите нові товар або новина і все. А навіщо і як оновлювати інформацію якщо у Вас постійний, не змінюється перелік товарів або послуг і новин замало? Детально на ці питання ми відповідаємо в розділі про SEO. Тут ми коротко розкриємо лише одну причину, навіщо це треба робити.

Найголовніша причина чому треба оновлювати інформацію на сайті - це пошукові системи, вірніше принцип їх роботи. Ви створили сайт, розмістили його в інтернеті і зареєстрували в пошуковій системі. Після цього робот пошукача сканує Ваш сайт, аналізує його і, згідно з тематикою, розміщує в своєму каталозі. Перший тиждень робот сканує сайт два рази на добу. Потім, якщо на ньому немає ні чого нового, один раз на добу і так далі. В результаті Ваш сайт виявиться на задвірках пошукових запитів, про нього ніхто не буде знати і не буде на нього заходити. Є багато способів як заводити поновлення без оновлення основний контент. Один з них - установка на сайті RSS стрічки новин. Найбільший і, мабуть, єдиний мінус цього способу те, що не завжди можна знайти RSS стрічку по тематиці сайту. Але і це ще не все. Мало завести на сайт новий контент, його ще треба оптимізувати під певні правила пошукових систем.

Для чого взагалі потрібен сайт?

Як ми вже з'ясували, сайт - це віртуальна нерухомість. Сайт - це Ваш віртуальний будинок. На ньому Ви можете приймати гостей, спілкуватися з друзями, відзначати з ними, важливі для Вас події. Сьогодні, під час пандемії, такі сайти стали дуже популярні. Сайт - це Ваш віртуальний офіс. З його допомогою Ви можете приймати відвідувачів з усього світу, не обмежуючи себе географічним місцем розташування, платити за послуги партнерам і приймати оплату від клієнтів. Сайт - це Ваша школа чи університет, де Ви можете вчитися і вчити інших. Сайт - це Ваш магазин з покупцями з усього світу, без митниць і кордонів. Область застосування сайту - безмежна! І нарешті, хороший, рейтинговий сайт можна вигідно продати.

Що потрібно щоб сайт приносив дохід?

По-перше, потрібна скрупульозно продумана структура. Сайт повинен бути зручним і цікавим. Відвідувач не повинен більше однієї хвилини шукати на сайті те, що йому потрібно.

По-друге, на сайті повинен бути тільки унікальний контент! Не копіюйте інформацію з інших сайтів. Пошуковики не люблять плагіат і за нього сильно карають.

У третинах, часте оновлення інформації. Ви повинні притягати відвідувача до свого сайту. Відвідувач повинен хотіти заходити на Ваш сайт, а для він повинен знати, що, коли б він не зайшов на сайт, завжди знайде, для себе, щось нове.

 Подробиці дивіться на сторінках «Створення сайтів» і «Монетизація сайтів».

Через якийсь час сайт почне приносити дохід і прибуток?

Все залежить від того, наскільки серйозно Ви підійдете до питань: створення, наповнення, оптимізації та обслуговування сайту. Одне треба знати і пам'ятати - сайт не принесе Вам одномоментної прибутку! Перший дохід Ви отримаєте не раніше, ніж через півроку або рік, а перший прибуток, доведеться чекати, як мінімум два роки! І при цьому постійно вкладати трудові, інтелектуальні та фінансові кошти.

На цій сторінці ми не зачіпаємо всі сторони і нюанси створення і обслуговування сайтів, всю детальну інформацію Ви можете знайти у відповідних розділах.

Тепер давайте підсумуємо:

  1. Сайт - це складний програмно-інформаційний продукт, який коштує не дешево і потребує постійного обслуговування, як і будь-яка нерухомість.

  2. Обслуговування сайту теж тягне за собою не малі витрати.

  3. Незважаючи на всі витрати, зміст сайту обходиться, приблизно, в два рази менше, ніж утримання офісу чи магазину.

  4. Не варто чекати швидких доходів від сайту. При правильному обслуговування сайт починає приносити дохід не раніше, ніж через півроку, а то й через рік, а першу прибуток потрібно чекати від двох до п'яти років.